Cookies help us provide better user experience. By using our website, you agree to the use of cookies.

Genetik tanı ile hayatı ve geleceği 'tanı’yın.

 

Sizde veya ailenizde var olan bir kalıtsal hastalığın çocuğunuza devredilme riski nedir? Ya da bir türlü tanısı konulamayan o nadir genetik hastalıkla karşılaşma olasılığınız? Genetik hastalığınızın hangi genden kaynaklanıyor ve ona uygun tedavi çözümleri var mı? 

 

En yeni teknoloji tanı testleri ile genetik bilimi bu soruların pek çoğuna yanıt verebiliyor. Yeni teknolojilerin hayatımıza getirdiği pek çok test sayesinde hastalık tanısı koyma, problemli gen ve gen bölgelerini belirleme gibi pek çok bilimsel sonuç tıp dünyasına hizmet ediyor. 

 

Genetiks uluslararası akreditasyonları, uzmanlığı ve güvencesiyle, hemen hemen bütün genetik testleri merkezimizde, kolay, hızlı, güvenilir ve düşük maliyetle yaptırabilirsiniz.

 

Moleküler Genetik’in önemi

 

Kalıtsal hastalıklar bireylerin gen yapılarında meydana gelen kalıcı değişiklikler sonucu oluşurlar. Bu değişikliklerin, değişik oranlarda sonraki kuşaklara aktarılma riskleri vardır. Bu nedenle; genetik hastalıkların tanımlanması bireylerin sağlıklı çocuk sahibi olabilmesi için gerekli olan stratejilerin uygulanabilmesi açısından önemlidir.

 

Kalıtsal hastalıklar içerisinde yer alan tek gen hastalıklarının öneminin farkında olan ve bu nedenle de özellikle Talasemi, Orak Hücre Anemisi, Kistik Fibrozis, FMF, Fenilketonüri, Duchenne/Becker Kas Distrofisi (DMD/BMD) ve Spinal Musküler Atrofi (SMA) gibi sık görülen hastalıklar başta olmak üzere birçok tek gen hastalığının tanısının konulması amacıyla kurulmuş olan merkezimizde birçok DNA hastalığının tanısı yapılabilmektedir.

 

Ayrıca, nadir gözlenen DNA hastalıklarının tanısı için dünyadaki saygın genetik laboratuvarları ile işbirliği yapılmış olup hemen hemen her türlü genetik test ihtiyacına karşılık verilebilmektedir.